Jak rum pít?
100 chutí, 100 způsobů pití

Úvodem

Je třeba si uvědomit, že každý rum potřebuje něco trochu jiného, aby maximálně vynikla jeho vůně, chuť či barva. Jedno základní pravdilo pro pití rumu však přeci jen existuje – nespěchejte, zkrátka vychutnávejte – zrakem, čichem i chutí! Podívejte se na článek jak pít rum

S ledem, vodou nebo bez?

U této otázky probíhají v rumové komunitě ty největší boje. Rozhodně platí, že příliš zchlazený rum otupí vaše chuťové buňky a to rozhodně nechceme. Obzvlášť v případě, kdy popíjíme vyloženě prémiové rumy.

Rum s ledem – kostka ledu rum ochladí, dochází ke zředění a také k potlačení sladkých a citrusových tónů. Zvýrazněny jsou naopak tóny kořeněné a dřevité.

Rum s vodou – pár kapek vody udělá rum jemnějším. Štiplavá chuť alkoholu ustoupí a naopak vyniknou ostatní složky chuti.

Varianta třetí - bez ledu, bez vody - jen tak, jak by stvořen.


Vychutnáváme nejen ústy

Tak jako se dá očima jíst, dá se očima i pít. Před konzumací si důkladně prohlédněte barvu rumu a využijte i čichové smysly. Osvědčený způsob je přiložení nosu cca 3-4 cm k okraji skleničky.

Typ skla. Z čeho pít?

Je důležité, aby sklenka měla kónický tvar - tedy aby se zúžovala směrem vzhůru. Právě v takové sklence pak naplno vyniknou chuť, barva i vůně. Sklenky na stopce, nebo sklenky s těžkou základnou, na tom už pak nezáleží. Podívejte se na nejlepší skleničky na rum.


Podobné

Tagy

Rum Havana Požitek Žebříček Bar Chuť Diplomatico Ron Zacapa Kraken Bucanero Don Papa Mount Gay El Dorado Bumbu

Vytvořeno za pomoci w3.css